Galeria

Paintball

Co to jest Paintball?

Paintball jest urzeczywistnieniem naszych młodzieńczych marzeń zabawy w wojnę przy czym nie ciskamy tylko słowami „trafiłem cię!!!”, „dostałeś!!!” lecz także żelatynowymi kulkami nie pozostawiającymi wątpliwości kto dostał, a kto nie. Generalnie jest to gra, sport, zabawa o różnych celach i zasadach lecz z jedną wspólną cechą – wykorzystują kulki z farbą (paintballs) miotane przez broń pneumatyczną na CO2 , sprężone powietrze lub azot, zwaną markerami.

pole

Czy Paintball to bezpieczna „zabawa”?

Zdecydowanie tak! Paintball wbrew pozorom należy do bezpiecznego sportu. Jeżeli spełniamy podstawowe środki ostrożności nic nam się nie powinno stać. Dodatkowo podczas każdej gry nad Państwa bezpieczeństwem czuwa pracownik naszej firmy w osobie sędziego. Przed każdym wejście na pole, niezależnie od tego czy ktoś już był raz czy dwa, zostanie mu powtórzone jak należy się na polu zachowywać. Każdy z graczy otrzymuje w cenie zestawu: 2-częściowy mundur i maskę X-Ray Thermal. Podwójna szybka z funkcją anti-fog znajdująca się na masce zapewnia duży komfort gry w każdych warunkach atmosferycznych.

Czy trafienie kulką jest bolesne?

Minimalna odległość z jakiej strzelamy do zawodnika drużyny przeciwnej wynosi 5-6 metrów. Z takiej odległości uderzenie kulki (cienka skorupka żelatynowa wypełniona farbą spożywczą) nie robi nam większej szkody. Zresztą ubranie ochronne i maska w zupełności wystarczą. Czasem delikatniejsze osoby mogą nabawić się kilku drobnych siniaków czy zadrapań. Kulki jakimi się gra to nic innego jak naturalny barwnik w żelatynowej otoczce która pęka podczas uderzenia. Reasumując, nie jest to bolesne pod warunkiem, że przestrzegamy zasad.

Czy farba zawarta w kulkach jest szkodliwa lub toksyczna ?

Kulki produkowane są wyłącznie ze składników spożywczych, zatem są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Czy łatwo zmyć farbę ?

Farba wewnątrz kulki to barwnik spożywczy. W czasie gry wystarczy zetrzeć szmatką lub trawą, po grze wystarczy spłukać wodą aby nie pozostawić śladu.

Czy są jakieś ograniczenia co do wieku uczestników ?

Tak, jest ograniczenie i wynosi ono 18 lat, lecz ta granica może być obniżona do 14-15 lat jeśli rodzic lub opiekun prawny podpisze oświadczenie, iż zgadza się na udział dziecka w rozgrywce. W miarę możliwości wskazana jest obecność rodzica / opiekuna lub wcześniejsza rozmowa z właścicielem pola.

Czy kobiety mogą grać w Paintball ?

Oczywiście! Podczas gry wszyscy są równi, gdyż najważniejsza jest strategia i spryt, a nie sprawność fizyczna. Co ciekawe, często właśnie kobiety wygrywają. Tak więc Panowie, pod żadnym pozorem nie lekceważcie Pań na polu walki.

Jakie warunki fizyczne należy spełniać ?
W zasadzie nie ma tu żadnych konkretnych wymagań. W czasie gry dużo się chodzi, biega, skrada, czasami czołga, kuca, klęczy dlatego dobrze mieć choć trochę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Najważniejszymi cechami dobrego paintballisty są: doświadczenie, refleks i zimna krew.


Nie wiem jak obługiwać sprzęt! Co w tym przypadku ?

Proszę się o to nie martwić. Obsługa jest bardzo prosta a poza tym przed każdym wejściem na pole instruktor robi krótki wykład na temat obsługi markerów, zasad bezpieczeństwa oraz zapoznaje z regulaminem.

Co zabrać na pierwszą grę?

-Picie/woda
Często rozgrywki są bardzo emocjonujące, a co za tym idzie wyczerpujące i dobrze mieć coś ze sobą co ugasi nasze pragnienie.
-Apaszka
Warto ją ze sobą zabrać – można owinąć ją głowę lub założyć pod szyję.
-Dobre buty
Nie muszą być koniecznie wojskowe – ważne aby były dla nas wygodne, trampki nie są najlepsze z uwagi na słabe trzymanie stopy.